WoodenLand

Tworzymy z pasją

open source web page creator
Mobirise

WoodenLand to autorska pracownia stolarska powstała
z pasji i zamiłowania do tworzenia przedmiotów z drewna. Przedmiotów wykonanywanych ręcznie, często przy wykorzystaniu tradycyjnych, starych technik obróbki drewna. Przez swoje naturalne usłojenie, sęki czy pęknięcia każdy przedmiot jest niepowtarzalny, niebanalny, z charakterem.

 W swoich projektach staramy się łączyć tradycyjne rzemiosło ze współczesnym designem, tworząc unikalne i oryginalne przedmioty. 
Niezależnie od tego, czy to stół czy biżuteria, każdy przedmiot to efekt ręcznej pracy, począwszy od pomysłu, poprzez projekt, na gotowym przedmiocie kończąc. 
Drewno jest wdzięcznym materiałem, który idealnie współgra z materią, wydawałoby się  całkowicie odmienną, jaką jest żywica, stal czy beton.
Takie połączenia, nie często spotykane, nadają przedmiotom charakteru, przyciągają uwagę. Beton nadaje drewnu nowoczesny charakter, żywica ‘ociepla’ drewno. Przedmioty z drewna w połączeniu z betonen czy stalą, ze względu na swoją minimalistyczną i czystą formę, świetnie odnajdą się w nowoczesnych, loftowych wnętrzach, natomiast samo drewno czy drewno i żywica świetnie uzupełnią wnętrza tradycyjne.

Mobirise
Mobirise

Handmade

Mobirise

Eko

Mobirise

Uniqe

Tradycyjna technika 

Każdy produkt wykonany jest z naturalnego drewna, bez używania profesjonalnych linii produkcyjnych. Różnice w wyglądzie, sęki, naturalne spękania powstałe w procesie suszenia drewna, są efektem celowym, który dodaje przedmiotom niepowtarzalności.

Ekologia 

Używamy wyłącznie naturalnych środków do wykańczania i pielęgnacji drewna  (oleje, woski, lakiery czy farby wodorozcieńczalne), tak aby zachować naturalną strukturę drzewa a jednocześnie aby przedmioty z niego wykonane były przyjazne i  bezpieczne dla człowieka i otoczenia.

Autorskie projekty

Wszystkie projekty możemy wykonać w mniej lub bardziej podobnej formie, w kolorystyce i rozmiarach według indywidualnego zamówienia.
Jeśli potrzebujesz modyfikacji standardowego przedmiotu lub masz wizję czegoś zupełnie nowego - wyślij zdjęcie lub rysunki - a spersonalizujemy dla Ciebie ofertę.

Mobirise

Stoliki kawowe

Stolik kawowy jest centralnym elementem salonu, skupia największą uwagę - relaksujemy się przy nim, jemy z niego, przechowujemy na nim rzeczy - dlatego ważne jest, aby wybrać atrakcyjny, pięknie wykonany ale jednocześnie praktyczny stolik.

Proponujemy stoliki zarówno minimalistyczne w formie jak i o bardziej wyszukanych kształtach.

Mobirise

Dodatki do domu / biura

Tworząc dodatki z drewna staramy się uwypuklić piękne usłojenie dębu, jesionu, buku czy brzozy. Chętnie wykorzystujemy w projektach naturalny kolor drewna, a nawet wyjątkowo piękną korę.

Znajdziesz tutaj lampki nocne, wazony czy świeczniki. Ale nie tylko...

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Tel. +49 698 270 532
Email: poczta@woodenland.pl